زرتشتیان ,زرتشتی ,ششمین ,سراسر ,ورزشی ,ورزش ,زرتشتیان سراسر ,دوره‌ی پیکارهای ,پیکارهای ورزشی ,بدمینتون زرتشتیان ,ششمین دوره‌ی ,بدمینتون زرتش

اسفندیار اختیاری، نماینده‌ی زرتشتیان در مجلس، سخنرانی خود در این برنامه را با خواندن چکامه‌ی(:شعر) «ز نیرو بود مرد را راستی، ز سستی کژی زاید و کاستی» از فردوسی، آغاز کرد و گفت: «این چکامه نشان‌دهنده‌ی فرهنگ ایرانی است که می‌گوید ورزش کردن باید در راستای منش پهلوانی، راستی و زدودن کژی باشد.»

وی سپس به جایگاه ارزشمند ورزش در هازمان(:جامعه) زرتشتی اشاره کرد و گفت: در هازمان زرتشتی جشنواره‌های بسیاری داریم که بیشتر آن‌ها جشنواره‌های ورزشی هستند و این نشان‌دهنده‌ی جایگاه ویژه‌ی ورزش در هازمان زرتشتی است.

افلاتون سهرابی، فرنشین انجمن زرتشتیان شیراز با ابراز شادمانی از برگزاری جام  بدمینتون زرتشتیان سراسر کشور برای ششمین بار در شهر شیراز، گفت: برای برگزاری این بازی‌ها جوانان شیرازی شبانه‌روزی تلاش کردند. همچنین کمیسیون بانوان و کمیسیون دینی انجمن زرتشتیان شیراز نیز در پذیرایی از ورزش‌کاران بسیار کوشیدند.

گفتنی است ششمین دوره‌ی پیکارهای ورزشی بدمینتون زرتشتیان سراسر کشور از دوم تا پنجم شهریورماه ۱۳۹۵ خورشیدی با باشندگی ۸۶ بدمینتون‌باز زرتشتی برگزارشد.

 

 

 

 

منبع اصلی مطلب : وبلاگ تخصصی بدمینتون حرفه ای
برچسب ها : زرتشتیان ,زرتشتی ,ششمین ,سراسر ,ورزشی ,ورزش ,زرتشتیان سراسر ,دوره‌ی پیکارهای ,پیکارهای ورزشی ,بدمینتون زرتشتیان ,ششمین دوره‌ی ,بدمینتون زرتش
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

پولوم : ششمین دوره‌ی پیکارهای ورزشی جام بدمینتون زرتشتیان سراسر کشوردرشیراز برگزارشد: